top of page

UBYTOVÁNÍ

Roubenka disponuje 3 ložnicemi až pro 7 osob.

Přečtěte si více o vybavení Roubenky a jejím dispozičním uspořádání.

 • Do roubenky se vchází z pískovcové terasy s posezením. Ve vstupní chodbě je dřevěná skříň, botník a věšák. V přízemí se nachází vstupní chodba, WC, koupelna, ložnice a hlavní místnost s kuchyňskou linkou.

 • Samostatné WC s umyvadlem a koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a pračkou se sušičkou. 

 • Ložnice v přízemí disponuje manželskou postelí ze dřevěných trámů 180cm x 200cm, noční stolky z akátových špalků, stylové lampičky, šatní dřevěná skříň s policemi a tyčí na věšení věcí. Najde se i místo na posezení se stolečkem. V posteli je matrace SPIRIT SUPERIOR VISCO 30 cm vysoké - luxusní matrace s paměťovou pěnou 180 x 200 cm. Peřiny a polštáře jsou vyrobeny v tradiční beskydské manufaktuře na vlněné přikrývky nejvyšší kvality, které se v manufaktuře vyrábí ručně z ovčí vlny nakoupené od místních farmářů. Povlečení je z kvalitní bavlny. Na požádání můžeme připravit přikrývky z dutého vlákna. Do dvou ložnic je možné připravit cestovní dětské postýlky.

 • Ve společném prostoru v přízemí je velký dřevěný stůl s lavicí a židlemi, modrá kachlová kamna, křesílka u kamen s odkládacím stolkem, lampou a malým gaučem, houpací křeslo. V otevřené skříňce jsou karty, knížky pro děti a společenské hry (puzzle, člověče nezlob se, z pohádky do pohádky,...).  Televizi u nás nenajdete. Z hlavní místnosti vede otevřené dřevěné schodiště do 1.patra.

 • ​Z obývacího pokoje můžete vyjít dveřmi přímo na terasu s posezením, ze které je výhled na louky a Vlhošť. Druhá terasa z pískovce s posezením je před Roubenkou a můžete z ní pozorovat koníky pasoucí se naproti na louce.

 • Kuchyně je plně vybavená. Najdete v ní lednici s mrazákem (2 šuplíky), mikrovlnku, keramický dřez, myčku na nádobí, indukční varnou desku s troubou. Součástí vybavení je také rychlovarná konvice, topinkovač, tyčový mixer, remoska. Kvalitní kávu si můžete připravit v kávovaru značky DeLonghiDinamica. K dispozici je kvalitní káva do kávovaru. Hrnečky, kávový servis a talíře jsou z tradičního českého porcelánu, především tipu modrá házenka a pomněnky.

 • V celém přízemí je na zemi podlaha z cihlových půdovek s podlahovým vytápěním. Zatopit si též můžete v kachlových kamnech. Podstatná část zásuvek a vypínačů jsou keramické, lustry jsou stylové keramické či kovové. 

 • V 1.patře je jedna ložnice se dřevěnou manželskou postelí 180cm x 200cm, dřevěná komoda, věšák, stylové lampičky a dřevěná podlaha. Topení je zajištěno keramickým topným panelem na elektřinu. V posteli je matrace SPIRIT SUPERIOR VISCO 30 cm vysoké - luxusní matrace s paměťovou pěnou 180 x 200 cm. 

 • Ve druhé ložnici v 1.patře jsou tři samostatné postele 90cm x 200cm, otevřená policová skříň, noční stolky, věšák, lampičky a velký puf.  Podlaha je dřevěná a topení je zajištěno keramickým elektrickým topným panelem. V postelích jsou matrace SUPER FOX CLOUD Wellness 22 cm - matrace s jemnou hybridní pěnou GelTouch s profilací Wellness.

 • Peřiny a polštáře jsou vyrobeny v tradiční beskydské manufaktuře na vlněné přikrývky nejvyšší kvality, které se v manufaktuře vyrábí ručně z ovčí vlny nakoupené od místních farmářů. Povlečení je z kvalitní bavlny. Na požádání můžeme připravit přikrývky z dutého vlákna. 

 • V 1. patře je samostatné WC s umyvadlem a wellness se sprchou. K dispozici je sada osušek a ručníků v dolní koupelně a sada osušek a prostěradel ve wellnes pro každého hosta. Na podlaze jsou cihlové půdovky s podlahovým vytápěním.

WELLNESS

Chcete si nejen užít pobyt v krásné přírodě, ale i zrelaxovat? 

Wellness je součástí pronájmu Roubenky neomezeně k dispozici.

Wellness se nachází v 1.patře a je v něm finská sauna značky Dyntar, krásná prostorná dřevěná vana dlouhá 220cm pro dvě osoby s perličkovou masáží, která je vyrobena v rodinné firmě bednářů z Valašska, sprchový kout a odpočinková zóna. Na zemi jsou cihlové půdovky s podlahovým topením. Atmosféru navodí solná lampa, svíčky a krásné doplňky tohoto relaxačního prostoru. Samozřejmostí jsou prostěradla a osušky.

OKOLÍ ROUBENKY

Poseďte na terase, grilujte, či opékejte buřty mezi tím,

co si děti hrají na venkovním hřišti.

Okolí nabízí mnoho aktivit, ať už sportovního, či památkového rázu. 

Roubenka má dvě terasy z pískovce, terasu před roubenkou, přes kterou se vchází do roubenky a zadní terasu, která je přístupná balkonovými dveřmi z obývací části roubenky. Na zadní i přední terase jsou dřevěné lavice a stoly. Vždy je na jedné z teras stín. K dispozici je hostům elektrický venkovní gril, na kterém lze grilovat na terase a ohniště na opékání buřtíků.

 

Pro děti je venku nové dětské hřiště, pískoviště, houpačky, slackline, sítě na relax a na statném dubu u hřiště je houpačka a provazový žebřík. 

Kolem roubenky vede žlutá turistická značka do Dolského údolí, což je skalní údolí, kde je také zřícenina hradu Chudý hrádek - pak lze pokračovat do Dřevčic do jedné ze dvou hospůdek. Na druhou stranu od roubenky můžete dojít na vyhlídku Čap, Husa, Malý a Velký Vlhošť.

 

V okolí je mnoho možností pro cyklisty - v domku na pozemku lze uschovat jízdní kola. Na kolech můžete dojet k Máchovu jezeru, k Holanským rybníkům, autem nebo na kolech na hrad Bezděz, do Úštěku (ptačí domky, zřícenina hradu Helfenburk, jezero na koupání Chmelař, Kalvárie - barokní poutní místo nacházející se na vrchu Kalvárie nad obcí Ostré, která je vzdálena 1,5 km od Úštěku). Také můžete navštívit zřízeninu hradu Ronov nebo se vydat na Ralsko (kopec) nebo do bývalého vojenského prostoru Ralsko (okolí Hradčan), kde jsou skvělé podmínky na cyklistiku. Také můžete navštívit hrad Housku (cca 20km), zříceninu hradu Habstein v Jestřebí (12km) nebo Spící pannu (Lysá skála) u Provodína (15km), ze které je krásná vyhlídka do kraje.

bottom of page